Menu

Tarihe Göre Filtrelenen Öğeler Ekim 2015

Türkiye üzerine yeni hayaller New York Üniversitesi'nde masaya yatırılıyor

Son dönemde Türkiye’nin toplumsal ve ekonomik sorunlarına getirdiği bilimsel bakış açısı ve önerileriyle öne çıkan New York Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Şirin’in, İngilizce ve Türkçe yayınlanan “Amerikalı Müslüman Gençler” adlı kitabının ardından, yeni kitabı “Yol Ayrımındaki Türkiye: Ya Özgürlük Ya Sefalet!” Doğan Kitap tarafından geçtiğimiz haftalarda yayınlandı. Bir haftada 3. baskısını yapan kitapta Şirin, Türkiye’nin sorunlarını sayısal verilerle ortaya koymakla kalkmıyor çözüm için somut öneriler de sunuyor.

Devamını oku...

Tüp bebek ne zaman uygulanmalıdır?

1) Tüp bebek tedavisine ne zaman başvurmak gerekir?
Bir sene süresince cinsel ilişkiye girilmesi durumunda gebelik oluşmazsa ilk olarak kısırlık alanında uzman bir doktora danışmak gerekmektedir. Şayet kadın 35 yaşından büyük ise bekleme süresi 6 ay olmalıdır. Bu sürede gebelik sağlanmazsa tüp bebek tedavisine başlamak gerekebilir.

Devamını oku...

10 Soruda Gebelik Zehirlenmesi

1) Hamilelik zehirlenmesi nedir?
Gebelik zehirlenmesinin tıp literatüründeki adı preeklampsidir. Preeklampsi, bilinen anlamıyla zehirlenme değildir. Gebelikte tansiyonun yükselmesi ile ilişkili olan bu durum; el ayak ve yüzde şişlik (ödem), idrarda fazla oranda protein atılımı ile alakalı olarak gelişim gösterir.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik