Menu

#SAVAŞAHAYIR

#SAVAŞAHAYIR

ABD, Suriye’ye yapılacak askeri müdahaleyi erteledi ama savaş söylemleri henüz bitmedi. Birleşmiş Milletler denetçileri, savaş kuralları ve insani standartların dikkate alınmadığını bildirerek savaş ve insanlık suçu işlendiğini açıkladı. Türkiye’nin Suriye’ye ait bir helikopteri düşürmesiyle birlikte sınır bölgesindeki risk ortamı en tehlikeli seviyeye çıktı. Biz de tüm bunlardan yola çıkarak ünlü isimlere soruyoruz; dünyanın ve ülkemizin olası savaş durumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

H. Anıl ÇIRPAN Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Nuriye KIRMA Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Murat TAMAY Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Fotoğraflar: Hürriyet ARŞİV

Erol-Evgin20131010-
Erol Evgin
‘Keşke çözümler masalarda olsa’
“Tabii ki bir sanatçı olarak bütün savaşlara karşıyız. İnsan kendi ülkesini savunmak zorunda kaldığı zaman savaşır diye düşünüyorum. Bunun ötesinde bütün savaşlara karşıyız. Keşke çözümler masalarda olsa güzel bir şekilde sonuçlansa ve savaşmadan, evlatlarımız ölmeden barışla çözümlense. Bir sanatçının bundan başka söyleyecek sözü olamaz.”


Doğa Rutkay
‘Kim savaş ister ki?’
“Kim savaş ister ki? Savaşa tüm insanlık karşı. Sadece Türkiye ya da Suriye değil dünyanın hangi yerinde, hangi ülkesinde olursa olsun savaşa karşıyım!”


Sedef İybar
‘Mikroba bulaşmamak gerek’
“Özellikle Suriye’deki savaşa herhangi bir ucundan bulaşmamız, dev kanserli bir hücreye bıçak sokmak olur ve ülkemizin her köşesinde terör yeniden başlar. Bir aydır savaş üzerine yapılan bütün polemiklerden çıkardığım özet bu. Suriye başka bir durum ve Türkiye ile muazzam geniş bir sınırı olan mikroba bulaşmamak gerek. Orada, Esat’ın kendi halkına yaptığı zulme kızgınız, tepkisiz kalamayız diyenler Sudan’ın diktatörü El Beşir’e neden bu kadar iyi davrandı o zaman?”

Nadir Yelkenci
‘Sınır ülkelerde dostumuz kalmadı’
“Bu olaylar tamamen Türkiye’nin dışında gelişiyor. Amerika gibi büyük bir gücün vereceği kararlar herkesi bağlıyor. Amerika ve Rusya savaş çıkmaması için başka formül buldular ve bunu Suriye’ye uygulatıyorlar. Yani kısacası büyük devletler ne diyorsa o oluyor. Bizim ve diğer ülkelerin konuşmaları, gazetelere manşet olmaktan ileri gitmiyor. Benim en üzüldüğüm nokta sınır ülkelerin hiç birinde dostumuzun kalmaması.”

SOSYAL MEDYADA NE DEDİLER?

Türkiye ile Suriye’nin savaşma ihtimalinin doğması vatandaşların tepkisini çekti ve sosyal medyada yankı buldu. Ünlü isimler de ‘Savaşa Hayır’ sloganı aldında Twitter’da mesajlarını paylaştılar.

murat-boz20131010
Murat Boz @MuratBoz
“Savaş, ölüm, biraz daha ölüm, daha fazla ölüm, çok daha fazla ölüm demek. Bunu mu istiyoruz gerçekten?”

Tolgahan Sayışman @TSayisman
“Savaşa destek veren savaşı PS oyunu zanneden cahillerdir!”

gulben-ergen20131010
Gülben @GeErgen
“Savaş denen zehir zaten iç yaramız değil mi? Kendi içimizdeki terörü bitirebildik mi?? Nasıl bu oyuna alet olur? TÜRKİYE CUMHURİYETI BARIŞTIR!”

sarp-apak20130926-7
Sarp Apak @sarpapak81
“Savaşa evet diyenler tek canları olduğunu biliyor mu? Multiplayer da yok... #savaşahayır”

selin-demiratar20131010
Selin Demiratar @selin_demiratar
“Bizim çocuklarımız hep kan dökerken Amerikan çocukları hep mutlu savaş, ölüm, kan istemiyor bu vatan #savaşahayır”

hamdi-alkan20130926-9
Hamdi Alkan @hamdialkan
"En kötü barış, en haklı savaştan iyidir… #SavaşaHayır”

Berk Oktay @berkkkoktayyy
“Önce uçağımız düştü, sonra köyümüze bomba… Şimdi de biz Suriye’yi vuruyoruz… Proje tüm hızıyla ilerliyor. Kirli oyunlara alet oluyoruz. YAZIK!”

Ahmet Mümtaz Taylan @taylan1789
"Savaş; Tanrı'nın Amerikalılara coğrafyayı öğretme biçimidir. / Ambrose BIERCE”

ozge-ulusoy20131010
Özge Ulusoy @ozgeulusoynew
“#savasahayır #savasakirkbinkerehayir #savasistemiyorum #barışadavet”


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik