Menu

VALSİN HAKKINI VERDİ

VALSİN HAKKINI VERDİ

‘Kurt Seyit ve Shura’, Bolşevik ihtilaliyle birlikte Rusya’da sürdürdükleri görkemli yaşantıdan kopup İstanbul’a gelmek zorunda kalan çiftin masalsı aşk hikayesiyle izleyiciyi ekran başına bağlayacak.

Fotoğraflar: Milliyet/Cadde

‘Kuzey Güney’ dizisinden sonra yeni dizisi ‘Kurt Seyd&Shura’ ile ekranlara dönmeye hazırlanan yakışıklı aktör Kıvanç Tatlıtuğ, çekimlere tüm hızıyla devam ediyor. Sette attan düşerek dört kaburgasını kırması haberiyle sevenlerini üzen Tatlıtuğ, Haydarpaşa Marmara Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleşen çekimler için geçen hafta iş başındaydı. Nermin Bezmen’in kitabı ‘Kurt Seyd & Shura’dan yola çıkan dizide Tatlıtuğ, Çarlık Rusyası’nda Kırım Türkü olan Kurt Seyid adlı bir askeri canlandırıyor. Dizinin diğer başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah’ı ise ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisinin Aylin’i olarak hatırlıyoruz. Abdullah ise soylu bir Rus ailesinin kızı olan Shura’yı canlandırıyor.

YILBAŞI SÜRPRİZİ
Dizinin senaristi Ece Yörenç Twitter’dan dizinin ilk tanıtımının yılbaşı akşamı 31 Aralık’ta yayınlanacağını, dizinin ise şubat ayında ekranlarda olacağını duyurdu. Çekimler sırasında oldukça keyifli olduğu gözlenen Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah geçen haftaki vals sahnelerinin çekimlerini yaptılar. Tatlıtuğ’un mavi asker üniforması ve danstaki ustalığı, yeni dizisinin çok konuşulacağının göstergesiydi. Yedi saat süren çekimlerin hemen hemen dört saatini provaya ayıran ikili, büyük bir titizlikle çalıştılar. Defalarca aynı sahneyi tekrarlayan Kıvanç Tatlıtuğ ile Farah Zeynep Abdullah’ın bu solukları kesecek olan sahnede dans hocaları da bir an olsun yanlarından ayrılmadı. Bilindiği üzere Kıvanç Tatlıtuğ, yazın büyük bir kısmını Londra’da oyunculuk eğitimi alarak geçirmişti... Geçen yıldan beri oyunculuk eğitimi için Londra’da yaşayan Farah Zeynep Abdullah da yeni dizi projesi ile Türkiye’ye döndü.

‘Seyd&Shura’nın atlı sahnelerinde attan düşerek kaburgalarını kırmasına rağmen çekimleri aksatmayan Kıvanç Tatlıtuğ valsin hakkını verdi.

kivanc20140102-2

Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah, yedi saat süren vals sahnesi çekiminin dört saatinde dans hocaları eşliğinde prova yaptılar.
 


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik