Menu

Ebru Polat: 'Yeni çıkan albümlerin hiç birini beğenmedim, hepsi çok kötü.'

Ebru Polat: 'Yeni çıkan albümlerin hiç birini beğenmedim, hepsi çok kötü.'

Ünlü şarkıcı Ebru Polat, daha önce Fatih Ürek'in seslendirdiği 'İnat' şarkısını DJ İlkan Günüç'ün yaptığı yepyeni bir versiyonla seslendirdi. Ayrıca Adile Naşit'in anısına 'Çilli Bom' şarkısına kendi sesiyle yepyeni bir yorum getirdi. 'İnat' şarkısını Fatih Ürek'in patlatamadığını söyleyen Polat ile yeni single'nı ve önümüzdeki günlerde evleneceği nişanlısı ile arasındaki büyük aşkı konuştuk

Nuriye KIRMA   Fotoğraflar: Sener ALDI

 

Ebru Polat, şarkıcılık mağrifetinin yanı sıra güzel, akıllı ve eğitimli bir kadın. Ayakları yere sağlam basan ve müzik piyasası hakkında iddialı açıklamalar yapmaktan çekinmeyen Polat, kariyerinde Ajda Pekkan kadar başarılı bir yol izlemeyi diliyor. İki yeni single çalışmasıyla dinleyicilerinin karşısına çıkan güzel şarkıcı, yeni çıkan albümlerin hiçbirini beğenmediğini de söylemekten geri kalmıyor.

'İnat' ve 'Çilli Bom' adında iki single çıkardınız. Nasıl çalışmalar oldu?

Bir DJ arkadaşım vardı. İsmi, İlkan Günüç. Bu şarkıyı bulmuş ve benimle birlikte bu şarkıyı yapmak istediğini söyledi. Ben normalde böyle şeylere çok sıcak bakmıyorum. Çünkü benim için bir şarkının alt yapısı çok önemli. Daha önceki albümlerimde de şarkıların alt yapısına çok önem verdim. Sonra İlkan'ın işlerine baktım ve gerçekten çok başarılıydı. Beğendim ve kabul ettim. İyi ki de yapmışım. Radyo listelerinde de çalınma oranı yüksek. Şimdilik gayet iyi gidiyor. Klipte de İlkan'la birlikte rol aldık. Klipte farklıyım ve marjinal bir havam var. Konserlerimiz şimdiden doldu diyebilirim. Ayrıca 'Çilli Bom' şarkısını da, Adile Naşit anısına tekrar düzenledik ve İstanbul'da verdiğimiz konserde 2000 kişiyi 'Çilli Bom' diyerek çoşturdum. Şarkı dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

'İnat' şarkısını da ilk olarak Fatih Ürek seslendirmişti...

Evet. Geçen gün söyledim zaten, “Şarkıyı Fatih Ürek patlatamadı. Ben patlattım. Oh canıma değsin!” diye. Ama tabii ki bana kızmasın. Fatih güzel kalpli ve çok sevdiğim bir şarkıdır.

Peki İlkan size bu şarkıyla gelmeden önce single yerine albüm yapmak mı vardı aklınızda?

Evet. Albüme girmiştim ve ikinci şarkımı alıyordum. Dolu dolu bir albüm yapacağım. Bu böyle araya serpiştirme oldu. Eylül ayında da çok güzel bir albümle dinleyicilerimin karşısında olacağım. 'İnat' şarkısının da yazın tüm beach'lerde çalacağına inanıyorum. Ama albüm için harika şarkılar buldum diyebilirim.

Biraz tüyo versek...

Serdar Ortaç, Sinan Akçıl ve Tan'dan albümüm için şarkılar istiyorum.

'Slow şarkılar beni bayıyor'

ebrupolat20140602

Hareketli şarkılardan mı oluşacak?

Hepsi hareketli şarkılar olacak. Slow şarkılar beni bayıyor. Dinlemeyi de sevmiyorum, seslendirmeyi de. Kendime yakıştıramıyorum. Belki çok sevilen eski arabesk şarkıları seslendiririm ama oturup özellikle slow bir şarkı söylemem. Ama Ahmet Kaya, İbrahim Tatlıses ve Onur Akın şarkılarını seviyorum. Ben hukuk fakültesi mezunuyum. Dolayısıyla dinlediğim şarkıların tarzı daha fazla Onur Akın'a yakındı. Kendisi de hukukçudur zaten.

Yeni şarkınızı dinleyicileriniz nasıl buldu? Geri dönüşümler oluyor mu?

Hepsi çok beğendi. Normalde benim fanlarım benim yaptığım her işi beğenir ama tanımadığım, benim dinleyicim olmayan insanlar bile şarkıyı sosyal medyada paylaşıyor. Bu çok güzel bir durum.

Şarkılarınız yapım aşamasındayken ilk kimlerin fikrini alıyorsunuz?

Benim şarkılarımı dinlettiğim kimse yok. Çünkü hep yanlış yönlendirildim. Ben bir şeyle ilgili hata yapıyorsam bir daha asla onu yapmıyorum. Kesinlikle bana ders oluyor. Fakat aranjörüm Caner Tepecik'e cover şarkı yapacaksam mutlaka dinletirim. O 'Tamam' derse güzel oluyor. Keza Murat Güneş'te şarkı seçimi konusunda iyidir. Bir de şu sıralar nişanlıma dinletiyorum. Onun kulağı çok sağlam ve iyidir.(gülüyor)

Popüler müzikteki rekabet oldukça kızışmalı gidiyor. Siz kendinizi nerede görüyorsunuz?

Yeni çıkan albümlerin hiç birini beğenmedim, hepsi çok kötü. Şu sıralar bir tek Gökhan Özen'in 'Benden Sorulur' şarkısını beğendim. Diğer şarkıcılar, 10 şarkılık albüm yapıyor, “İçinden bir tanesini tuttursam, tamamdır.” diyor. Bence cesaret tek şarkıyla çıkıp, onu hit yapmaktır.

Beş yıldır müzik piyasasına hizmet ediyorsunuz. Kat ettiğiniz yolu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şimdilik iyi gidiyor ama 20 yıldır bu işi yapanlarla rekabet ediyorum. Ben daha onların yanında bebeğim. Şuanki şarkıcıların hepsiyle aramda 15-20 yaş fark var. Ama ona rağmen kendi yolumda başarılı gidiyorum. Bir beş yıl sonra da ben zirvede olacağım. Çünkü kimse yerinde kalmıyor. Bu bir devir daim olayı. Bir tek Ajda Pekkan kaldı zirvede. Annem çocukmuş Ajda varmış, annem yaşlandı, ben büyüdüm hala Ajda var. Ben aşığım o kadına. Bebek gibi bir şey. Her devre hitap ett. Kıskanmamak elde değil. Çok hırslı ve azimli. Ama mut mu onu bilemem. Mutsuz olduğunu söylüyor. “Keşke çocuk yapsaydım.” diyor. O yüzden ben onu dinleyeceğim ve çocuk yapacağım. Bu piyasaya girenlerin çoğu Ajda'yı örnek alıyor. İdolümüz o. Herkesin onu kıskandığına inanıyorum.

RÖPORTAJIN DEVAMI HAFTA SONU DERGİSİ 20/2014 SAYISINDA...  


Benzer Öğeler (etikete göre)

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik