Logo
Bu sayfayı yazdır

Hülya Avşar: 'Kazık yediysem geri atmışımdır'

Hülya Avşar: 'Kazık yediysem geri atmışımdır'

GEÇTİĞİMİZ HAFTALARDA DOĞTAŞ & HÜLYA CUP SENIOR TENİS TURNUVASI’NIN AÇILIŞINI ENBE ORKESTRASI ŞEFİ BEHZAT GERÇEKER İLE YAPTIĞI GÖSTERİ MAÇIYLA GERÇEKLEŞTİREN HÜLYA AVŞAR, MAÇ SONRASINDA GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI. ANNESİ EMRAL AVŞAR’IN YOKLUĞUNU HISSETTIĞİNİ SÖYLEYEN ÜNLÜ SANATÇI, KIZI ZEHRA İLE İLİŞKİSİNİ VE HAKKINDA MERAK EDİLENLERİ DE YANITLADI

Nuriye KIRMA Fotoğraflar: Zeynel Abidin AĞGÜL

Güzelliği ve başarısı tartışmasız olan Hülya avşar’ın ismi artık tenis sporuyla da bütünleşmiş durumda. kendi adına bir turnuvası da olan sanatçı ile Hem tenisi Hem Hakkında merak edilenleri konuştuk..

hulyaavsar20140602-2

Siz bu yıl neden turnuvaya katılmadınız?
Antrenmansızdım. Katılanlar çok iyi hazırlanmıştı. O yüzden ben bu yıl yokum.

Gösteri maçında jartiyerli çorap giydiniz. Tenis maçında ilk defa jartiyerli çorap görüyoruz. Bir ilki mi gerçekleştirdiniz?
Ben hep jartiyer çoraplarını giyememekten rahatsızlık duyardım. Benim öyle bir havam yok. Bir kere giydim, rezil oldum (gülüyor). Ne oturabildim, ne kalkabildim. Ama “Bu çorapları giymenin bir yolunu bulacağım” dedim ve kısa tenis eteklerinin altına giymenin en mantıklısı olacağını düşündüm.

Hülya Cup Turnuvası’ndan elde edilecek gelir, maddi olanağı olmayıp tenis oynamak isteyen gençlere burs sağlayacakmış. Neler söylemek istersiniz?
Evet, üç tane faydası olacak. Bir, söylediğiniz gibi tenisçilere, iki, üniversite öğrencilerine ve son olarak milli engelli bir sporcumuza protez ayak yapılacak. O anlamda turnuvanın çok güzel bir yönü var.

İleride kendi yaşadıklarınızı konu alan bir kitap yazmayı düşünür müsünüz?
Ben vaktinde bir şeyler karaladım, yazdım ama fazla felsefi oldu. Yani kendi yaşadıklarımdan öğrendiğim üzerineydi. Ama insan kendini anlatamaz zaten...

Peki hayatta “Kazık yedim” dediğiniz anlar oldu mu?
Genelde birçok isim söyler bunu ama ben yediysem, geri atmışımdır (kahkahalar). Tabii
bu işin şakası. Şuna inanmıyorum; “Sen Hülya Avşar’sın. Ne gibi sıkıntıların olabilir ki?” diye bir şey yok. Herkesin hayatta kendine göre sıkıntıları var. Senin yaşadıkların sana göre büyük, benimkiler bana büyük. Hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz.

hulyaavsar20140602-3

Sosyal medyayı çok iyi kullanıyorsunuz. Ama bazen paylaştığınız iletilerin altına eleştiri yorumları da geliyor. Onlara nasıl tepki veriyorsunuz?
Cevap veriyorum ve siliyorum. Mesela biri “Aman ne gerizekalısın!” dedi. Ben de, “Sensin gerizekalı” dedim ve hemen sildim. Çünkü zaten ona ne yazdığım gitti ve okudu (kahkahalar). Böyle rahatlatıyorum kendimi.

Günde kaç bardak çay içiyorsunuz?
Hiç. Ama kahve dersen herhalde günde altı, yedi bardak içiyorum. Benim bu kahve problemim ne olacak bilemiyorum. Çok tüketiyorum çünkü.

“Şuna inanıyorum; ‘sen Hülya Avşar’sın. Ne gibi sıkıntıların olabilir ki?’ diye bir şey yok. Herkesin hayatta kendine göre sıkıntıları var”

İsteyip de yapamadığınız, elde edemediğiniz ne kaldı?
Her yıl bir şey değişiyor, her yıl bir şey istiyorum (gülüyor). Çoğu planlarım hep Zehra ile ilgili oluyor zaten. Lisede son iki yılı kaldı artık. Dolayısıyla ne yapabilir diye araştırmalara başladım.


Ortam

Hafta Sonu Dergisi © www.haftasonu.com.tr Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.