Menu

İbrahim Çelikkol ‘Cemil’e haksızlık edilmemeli!’

İbrahim Çelikkol ‘Cemil’e haksızlık edilmemeli!’


‘İffet’in 1982’de çekilen sinema filmini izlediniz mi?
Yıllar önce izlemiştim. Ama o dönemlerde profesyonel basketbol oynuyordum ve sinemaya nasıl bakılır, sahneler nasıl değerlendirilir bilmiyordum. Dizi çekimlerinden önce ise ‘İffet’in sinema filmini izlemedim. Hazırlık aşamasında ben zaten ‘Karadağlar’ dizisinde oynuyordum ve ‘Fetih 1453’ filminin çekimleri devam ediyordu. Çok yoğun bir dönemdi yaşadığım. O arada Faruk Teber’le telefonda konuştuk sık sık. “Hiçbir şey düşünmene gerek yok” dedi. Zaten çekim aşamasında da sette paylaşımlarımız başladı. Çok uyumlu bir ekibimiz var.

412011-iffet

Dizinin en çok konuşulan yanı tecavüz sahnesi oldu.
Sanatsal bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Buradaki en büyük payı Faruk Teber’e vermek gerekir. Çünkü hepimizi çok iyi motive etti. Deniz de, ben de, sözü edilen sahnede çok iyi bir performans çıkardık. Ondan aldığım enerjiyle ben de rolümü iyi oynuyorum. Herkes tecavüz dese de, bize göre o sahnede aşk var, biz o duyguyla çektik.

1982’de çekilen ‘İffet’in erkek oyuncusu Faruk Peker “Tecavüz değil, fantezi sahnesiydi” dedi.
İnsanlar diziyi izledikten sonra zaten o sahnenin tecavüz sahnesi olmadığını gördüler. Çünkü bizim Cemil’imiz tutkulu bir aşık. İffet de onun tutkularına karşılık veren, sadece evlenmeden önce bazı şeylerin olmasını istemeyen bir kadın.

Ama Cemil evlenmek istemiyor...
(Gülüyor) Evet, Cemil evlenmek istemiyor. Çünkü evlenince bütün hayat standartlarının biteceğini düşünüyor. Zaten parası yok çocuğun. Taksisi kirada, evi kira, annesi hasta. Ayrıca Cemil evlenilecek bir adam değil bana göre.

Filmdeki karakter çok çapkındı.
Bir insan beraberlik yaşarken de başka insanlara bakabilir. Herkeste de bu böyledir. Ancak Cemil, hovarda birisi değil.

Cemil evlilikten kaçıyor. Peki, İbrahim Çelikkol evliliğe nasıl bakıyor?
Evliliği şu anda düşünmüyorum. Bazı hedeflerim var. Onlara ulaştıktan sonra neden olmasın? Sevdiği kadınla bir ömür boyu beraber olmayı kim istemez ki?

‘Karadağlar’da Gülali, şimdi de ‘İffet’in Cemil’i...
Cemil farklı karakter. Kaldı ki ben burada Gülali’yi oynamıyorum. İstiyorum ki insanlar onu unutsun.

İnsanlar Cemil’den nefret edecek mi?
Bana göre Cemil’i çok sevecekler. Hatta öyle anlar gelecek ki, İffet’den daha çok üzülecekler onun haline. Cemil’e de haksızlık edilmemeli. Bence ‘İffet’ dizisini dikkatle izleyenler Cemil’i anlayacaklardır.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik