Menu

FORMDA OLANLAR SIRLARINI AÇIKLIYOR

FORMDA OLANLAR SIRLARINI AÇIKLIYOR

İLKBAHARI YAŞAMAYA BAŞLADIĞIMIZ BUGÜNLERDE KADINLARI YAZA FORMDA GİRME TELAŞI DA SARDI. FİT OLMAK ADINA DİYETLER YAPILIYOR, SPOR SALONLARINA GİDİLİYOR VE ÇEŞİTLİ DETOKS PROGRAMLARI UYGULANIYOR. HER ŞEY, YAZ AYLARINDA GÖNÜL RAHATLIĞI İÇİNDE MAYO, BİKİNİ YA DA MAYOKİNİ GİYEBİLMEK İÇİN. ANCAK HER ZAMAN FORMDA OLAN KADINLAR DA VAR. BİZ DE ONLARIN KAPISINI ÇALDIK VE FORMDA KALABİLMELERİNİN SIRLARINI ÖĞRENDİK.


ŞEBNEM DERELİ
İstanbul Motor Piston’un ortaklarından Mehmet Dereli’nin eşi Şebnem Dereli, sosyetenin en güzel ve formda kalan kadınlarından birisi. Bir dönemin ünlü mankeni Şebnem Hanım, hâlâ podyuma çıktığı günlerdeki formunu muhafaza edebilmesinin sırrını şöyle açıklıyor: “Her gün en az bir saat yürüyüş yapıyorum. Haftada iki gün gym, iki gün pilates çalışmalarım var. Spor yaptığım için diyet uygulamıyorum. Bu arada kahve de hiç içmem.”

IVANA SERT
Müteahhit Yurdal Sert’in tasarımcı eşi Ivana Sert, her daim formunu koruyup, kilo problemi nedir bilmeyenlerden. Ivana Sert, hep fit kalmak için neler yaptığını ise şöyle açıklıyor: “Haftada altı gün hiç aksatmadan iki saat spor yapıyorum. Ayrıca tay box ve kick box gibi dövüş sanatı sporlarını da ihmal etmiyorum. Beslenme konusunda dikkat ettiğim hususlara gelince: Ekmek ve peynir yemiyorum. Bunların haricinde spor yaptığım ve kalori almam gerektiği için de her şeyi dengeli bir biçimde yiyorum.”
NESLİŞAH ALKOÇLAR
Alkoçlar Otelleri’nin patronu Ender Alkoçlar’ın kızı, Hülya Koçyiğit’in torunu olan Neslişah Alkoçlar, formunu her zaman spor yapmakla koruduğunu söylüyor. Haftada dört gün pilates yaptığını belirten Alkoçlar, sebze ve meyve ağırlıklı beslendiğini, gün içinde az fakat çok sık yemek yediğini açıklıyor.
MAİDE KURTTEPELİ
Ünlü internet portalı Mynet’in sahibi Emre Kurttepeli’nin eşi Maide Kurttepeli, iki çocuk annesi olmasına rağmen, mankenlik yaptığı yıllardaki formunu başarıyla koruyor. Kurttepeli’nin form tutmaktaki en büyük sırrı spor. Her gün bir saat yürüyüş yaptığını söyleyen Maide Hanım’ın açıklaması şöyle: “Spor dışında herhangi bir diyet uygulamıyorum. Hayatım boyunca da hiç diyet yapmadım. Sadece öğün atlamamaya dikkat ederim. Gündü üç öğün yerim, birçokları gibi ara öğünlerim yoktur. Sadece aburcubur denilen cips, çikolata gibi şeyleri hiç yemem. İzmirli olduğum için daha çok sebze ve meyve ağırlıklı besleniyorum.”

 

ELİF DÜRÜST
Aralık Derneği’nin kurucularından Elif Dürüst’ün formda kalmasının en büyük sırrı, düzenli spor yapması. Haftada iki gün yürüyüş, iki gün de gym yapan Dürüst, bunların yanında sağlıklı beslenmeye de son derece dikkat ediyor.
SELİN İMER
Merhum iş adamı İnsel İmer’in güzel kızı Selin İmer, hiç kuşkusuz İstanbul cemiyet hayatının en güzel ve en formda kadınları arasındadır. Selin Hanım, formda kalmasının sırrını söyle açıklıyor: “Yılın altı ayını diyetisyen kontrolünde geçiriyorum. Şöyle ki, bir ay diyet yapıp, ertesi ay diyetten çıkıyorum. Bunun dışında yaz aylarında bol bol yüzüp, kışları da kayak yapıyorum. Diyetisyenimin önerdiği farklı bitki çaylarını sürekli tüketiyorum.”
MELİS MURATHANOĞLU
İstanbul cemiyet hayatının en güzel kadınları arasında yer alan Melis Murathanoğlu, hiç kuşkusuz fazla kilo nedir bilmeyenlerden. Murathanoğlu, formunun sırrını şöyle açıklıyor: “Haftada beş gün yürüyüş ve gym yapıyorum. Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Bu konuda genetik olarak da şanslıyım diyebilirim. Bunların dışında mutlaka sabah kahvaltılarında, meyve, yoğurt veya müsli yerim.”

 

ETEL BALER
Sanayici Robert Baler’in eşi Etel Baler, İstanbul cemiyet hayatının en formda kadınları arasında. Öyle ki hamileliği döneminde bile aşırı kilo almadan formda kalmayı başaranlardan. Etel Hanım, bu işin sırrının her gün düzenli spor yapmaktan geçtiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürüyor: “Hayatım boyunca spor yaptım. Bunun dışında her gün mutlaka en az üç litre su içerim. Sık ama az yemek yerim. Her besin grubundan dengeli bir şekilde tüketirim. Bunların dışında bol yeşil çay ve suya nane yaprakları koyup içerim.”
EDA TAŞPINAR
Eda Taşpınar, düzgün fiziği, güzelliği ve özellikle de farklı tarzı ve şıklığıyla tüm Türkiye’nin kabul ettiği ‘ikoncan’ oldu. Ne giyse kendine yakıştıran Taşpınar, mankenlere taş çıkartan formunun sırlarını bizimle paylaştı: “En önemlisi spor. Haftada iki gün pilates ve yine haftada iki gün olmak üzere gym, yani ağırlık çalışması yapıyorum. Bu çalışmalarım bitince 50 dakika yürüyorum ya da yarım saat koşuyorum. Vaktim oldukça yüzüyorum. Beslenme konusunda hiçbir kısıtlamam yok, diyet yapmıyorum.”
NİL BENTÜRK UYGUNER
Tekstilci Burak Uyguner’in eşi Nil Bentürk Uyguner, sosyetenin en güzel kadınları arasındadır. Yıllardır fit görünümünden ödün vermeyen ve kilo problemi çekmeyen Nil Hanım da, birçok kişi gibi bunu spora borçlu olduğunu söylüyor. Haftada dört gün gym yapıyor ve her gün mutlaka yürüyüşe çıkıyor. Uyguner, günde dört bardak yeşil çay veya rezene çayı içtiğini söylüyor. Ayrıca fast food’dan uzak durduğunu, yüzdüğünü sözlerine ekliyor.

 

FERAYE ÇİLİNGİROĞLU
İş adamı Kaya Çilingiroğlu’nun eşi Feraye Çilingiroğlu, yıllardır sportif kişiliği ve fit fiziğiyle dikkat çeken kadınlar arasında. Çilingiroğlu formunu, haftada üç gün pilates yapmaya ve tutkunu olduğu golfe borçlu olduğunu söylüyor. Hiç diyet yapmadığını da belirten Feraye Hanım, bir anne olarak oğlu Kaya’nın peşinden koşmanın da formuna büyük katkısı olduğunu gülerek de olsa sözlerine ekliyor.”
BEGÜM ŞEN
Caba Kozmetik Şirketi’nin ortağı olan Begüm Şen, formda kalışının sırrını şöyle özetliyor: “Her gün mutlaka meyve yerim ve yürüyüş yaparım. Günde en az üç litre su içerim. Ana öğünlerimde genellikle zeytinyağlı yemekleri tercih ederim. Ayrıca mutlaka kuru kayısı yerim. Çünkü bu, vücudumun şeker ihtiyacını dengede tutuyor.”
HEVES EKİNCİ
Güzelliği ve düzgün fiziğiyle genç kızlara taş çıkaran Heves Ekinci, “Çok fazla spor yapmıyorum ama beslenmeme dikkat ediyorum” diyerek şu açıklamayı yapıyor: “Kış aylarında bol bol kayak yapıyorum. Yaz aylarında ise mutlaka her gün yüzerim. Bunun dışında un ve yağdan uzak durmaya çalışırım. Bol sebze ile beslenirim.”

 

SİREN ERTAN ÇARMIKLI
Sosyetenin en güzel kadınlarından olan, iş adamı Gökhan Çarmıklı’nın modacı eşi Siren Ertan Çarmıklı, yıllardır kilo nedir bilmeyenlerden. Her zaman formunu koruyabilen Ertan, bunun için neler yaptığını şöyle açıklıyor: “Aslında çok iştahlıyımdır ve yüksek kalorili beslenirim. Ancak günlük iş yoğunluğum ve sosyal hayatımla kilom dengede kalıyor. Tabii sadece bu kadar değil. Bunun haricinde günde en az üç litre su içerim. Sebze ağırlıklı beslenirim. Seyahatlerde kilo alırım ama döner dönmez tartılır, o hafta dikkat ederek hemen aldığım kiloları veririm. Aslında kilomu hep dengede tutmamın en büyük sırrı; her zaman tartılmamdır. Bu sayede aldığım kilonun üstüne kilo bindirmiyorum. Tabii bir de düzenli spor yapıyorum.”


Serkan BAL


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik