Menu

ELİ KALEM TUTAN ÜNLÜLER

ELİ KALEM TUTAN ÜNLÜLER

ARTIK KİTAP VİTRİNLERİNDE ÜNLÜLERİN İMZALARINA DAHA SIK RASTLIYORUZ. KİMİ ÖZENE BEZENE BİRİKTİRDİĞİ ANILARINI KALEME ALIYOR, KİMİ DUYGULARINI DİZELERE DÖKÜP ŞİİRLER YAZIYOR, KİMİ İSE BİLİNMEYENLERİNİ AÇIKLIYOR. İŞTE, KİTAP ÇIKARAN ÜNLÜLERDEN BAZILARI.

 

NİL KARAİBRAHİMGİL
Şu sıralar müziğini yenilemek ve farklı besteler çıkarabilmek için çocuk müzik aletleriyle çalışmalar yapan Nil Karaibrahimgil, geçtiğimiz günlerde Hürriyet gazetesindeki yazılarından 140 tanesinin toplandığı ‘Nil’in Kelebekleri’ adlı kitabını çıkardı.

CEM YILMAZ
Geçtiğimiz günlerde ikinci kez bel fıtığı ameliyatı olunca gösterilerini iptal etmek zorunda kalan komedyen Cem Yılmaz, kitap yazan ünlüler kervanına katıldı. Yılmaz, kendi yazıp yönettiği ‘Arog’, ‘Gora’ ve ‘Hokkabaz’ filmlerinin senaryosunun kitabıyla hayranlarının karşısına çıktı.

DEFNE SAMYELİ
Elele Dergisi’nin şubat sayısında yayınlanan röportajda yazı yazmanın kendisi için çok önemli olduğunu belirten Defne Samyeli, gazetedeki yazılarını sonlandırdığını ve şimdi bütün zamanını yeni romanına ayırdığını açıkladı. Herkes, hiçbir ipucu vermeyen Samyeli’nin romanını merak etmeye başladı.

CEM UZAN
Paris’te yaşa yan Cem Uzan, sosyetik güzel Derin Mermerci ile olan aşkıyla magazin gündemine oturdu. Uzan, şimdi de hayatını kaleme aldığı kitapla gündeme gelmeye hazırlanıyor. Türkiye ve Fransa’daki yaşamını yazan ünlü iş adamının kitabı yakında rafl ardaki yerini alacak.

NİHAT DOĞAN
Şarkıcı Nihat Doğan da önümüzdeki günlerde sevenlerinin karşısına yeni albümü ve kendisine ait özlü sözlerden oluşan bir kitapla çıkmayı planlıyor.

BAŞAK SAYAN
Son olarak ‘Yaprak Dökümü’ adlı dizide rol alan ve oyunculuktan sonra yazarlığa da soyunan Başak Sayan, geçtiğimiz yıl yaz aylarında ‘Aşk ve Baştan Çıkarma Üzerine’ isimli bir kitap yazdı. Güzel oyuncunun hayli ilgi gören bu kitabının ardından ‘Erkek Nasıl Baştan Çıkarılır?’ adlı ikinci kitabı da geçtiğimiz günlerde piyasaya çıktı.

AYŞE ÖZYILMAZEL
Köşe yazarlığından önce babası Neco ile birlikte konserlere katılan ve müzik tutkusunu bu şekilde tatmin eden Ayşe Özyılmazel, o dönem yazarlığa da merak sardı. Artık bir albüm sahibi olan Ayşe, şimdi de kitap çıkardı. ‘Eski Aşklar Yeni Aşklar’ adlı kitapta, gazeteciliğe adım atmasında büyük rol oynayan Hıncal Uluç’un ve kendisinin köşelerinden yazıların derlemeleri var.

ESRA CEYHAN
Geçen yıl TRT’deki programı yayından kaldırılınca sıkıntılı günler geçiren ünlü sunucu Esra Ceyhan, ‘Esra Ceyhan’ın Mutfağından’ adlı kitabında tam 193 yemek tarifini kaleme aldı.

SALİH KALYON
‘Ezel’ dizisindeki ‘Yakışıklı Serdar’ ve ‘Eyyvah Eyvah’ filmindeki ‘Halil Dede’ karakterlerini başarıyla canlandıran usta oyuncu Salih Kalyon, hayatını anlattığı kitabını çıkarmak için gün sayıyor. Usta oyuncu sanat hayatında yaşadığı kimi zorlukları, başından geçen komik hikayeleri, kulis anılarını ve özel yaşantısını da bu kitapta sevenleriyle paylaşacak.

SEDA SAYAN
Bir dönem kendi adını taşıyan bir dergi çıkaran, gazetelere köşe yazıları yazan Seda Sayan, ilk kitabını piyasaya çıkarmanın heyecanı içinde. Sayan’ın kitabı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vitrinlerdeki yerini aldı.

Can HAKMAN


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik