Menu

23 Nisan çocukları!

Demet Akalın
Demet Akalın 23 Nisan 1972

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda doğan ünlüler arasında Cem Yılmaz, Pakize Suda ve Demet Akalın da bulunuyor.

Dünyada hiçbir ülkede OLmayan iki farklı unsuru bir araya getiren 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bazı ünlü sanatçılarımızın da doğum günüdür. Cem Yılmaz, Demet Akalın, Pakize Suda, Fikret Hakan, Yasemin Kutsi ve Belkıs Akkale’nin doğum günleri 23 Nisan’dır.

BARBARA STREISAND
23 NİSAN 1943
CEM YILMAZ
23 NİSAN 1973
PAKİZE SUDA
23 NİSAN 1952


Günümüzden 91 yıl önce, 1920’nin 23 Nisan günü Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atıldı, egemenlik ilan edildi. Diğer taraftan bugün “yarının büyükleri, geleceğin garantisi” çocuklar için de bayram olarak kabul edildi. 23 Nisan 1920, Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür. Her 23 Nisan günü bu yüzden Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı birlikte kutlanır. Yukarıda isimlerini açıkladığımız ünlü sanatçılar da aynı günde doğum günlerini kutluyorlar. “Bugün 23 Nisan, neşe doluyor insan” diyerek Hafta Sonu dergisi olarak onların doğum günlerini kutluyoruz. Nice 23 Nisan günlerine...

MELINA KANAKAREDES
23 NİSAN 1967
FİKRET HAKAN
23 NİSAN 1934


BOĞA BURCU (21 Nisan – 21 Mayıs)
23 Nisan’da doğanların burcu Boğa’dır. Toprak grubunu simgeleyen bu burcun yıldızı sevgi, güzellik ve güzel sanatlar temsilcisi olan Venüs’tür. Boğa’nın kadını ve erkeği yuvasına düşkün, bağlı ve düzenli olur. Bu burcun insanları güzele ve güzelliklere büyük ilgi duyar. Dostluğa çok önem verirler. Bu burcun insanı genelde dürüst, iyi niyetli ve içten olur. Çalışkandır, kolayca hedeflerine ulaştığı için de para kazanma konusunda zorluk çekmez. Boğa burcu, her bakımdan bolluğu, zenginliği, rahatı arayan insanların burcudur. Boğa insanı azimlidir, çalışkandır, kararlıdır.

TARİHTEKİ BOĞA BURCU ÜNLÜLERİ
Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman, Yavuz Sultan Selim, Çariçe Büyük Katerina, İngiltere Kraliçesi II Elizabeth, Lenin, William Shakespeare, Balzac, Çaykovski, Sigmund Freud, Marconi.

Yüksel ŞENGÜL


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik