Menu

Beyaz cam şarkıcıları

Beyaz cam şarkıcıları

Dizi sürelerinin neredeyse film sürelerine denk geldiği Türkiye’de senaristlerin süreye oynamak adına bulduğu son çözüm, dizilerin başrol oyuncularına şarkı söyletmek…

Bu, ‘Medcezir’ dizisindeki Yaman ve Mira’nın yaptığı gibi sahneye çıkmakla halledilebileceği gibi sahnenin içine yedirilmiş bir performans da olabiliyor. Yeni sezonuna başlayan ‘Kardeş Payı’ dizisinin başarılı ismi Ahmet Kural’ın Sivas türküsünden yola çıktık ve beyaz camın şarkıcı oyuncularını bir araya getirdik.

karadayı20150315-2


‘Karadayı’ Bergüzar Korel
Reyting listelerinde ilk sezonlarında olduğu gibi başarılı bir grafik çizemeyen ‘Karadayı’ dizisi yine de başrol oyuncuları ve dikkat çekici senaryosuyla var olma savaşını sürdürüyor. Dizilerde şarkı söyleme furyasının öncülerinden olan dizinin bu konuda güvendiği ve değerlendiği isimse güzel oyuncu Bergüzar Korel. Dizide güzel sesini birden fazla dinleme şansı bulduğumuz Bergüzar Korel’i son olarak geride bıraktığımız hafta yayınlanan bölümünde Toygar Işıklı imzası taşıyan ‘Ben Bir Adam Sevdim’ şarkısına hayat verirken gördük.


kardeşpayi20150315-2


‘Kardeş Payı’ Ahmet Kural
Star TV’nin eğlenceli ve bol kahkahalı dizisi ‘Kardeş Payı’ yeni sezonunu geride bıraktığımız haftalarda açtı. Yeni sezonuna yine eğlenceli ve renkli bir giriş yapan dizinin başrol oyuncusu Ahmet Kural seslendirdiği ‘Sen Sivas’ı Seyret’ türküsüyle geceye ve sosyal medyaya damga vurdu. Dizide Sivas yöresine ait ‘Sen Sivas’ı Seyret’ türküsünü seslendiren Ahmet Kural muhteşem sesiyle izleyiciden tam not alırken ‘Kardeş Payı’ dizisi sosyal paylaşım sitesi Twitter’da o gecenin en çok konuşulan konuları arasında yer aldı.


medcezir20150315-2


‘Medcezir’ Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya
Dizinin başrol oyuncularını neredeyse iki haftada bir sahnede şarkı söylerken ya da düet yaparken izlediğimiz ‘Medcezir’, beyaz camın dikkat çeken ve beğenilen projeleri arasında yer alıyor. Setteki yakınlaşmalarını set dışına da taşıyan Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın birlikteliği ve uyumu dizide seslendirdikleri şarkılara da yansıyor. Levent Yüksel’in ‘Medcezir’ şarkısına düet yapan ikili aynı zamanda tek kişilik performanslarıyla da dizinin süresine katkıda bulunuyorlar. Dizileri yakından takip edenler Serenay Sarıkaya’nın şarkılarına aşina güzel oyuncu ‘Lale Devri’ dizisinden ayrılırken söylediği ‘Yalnızlık Senfonisi’yle Demet Akalın’dan bile övgü almıştı.


ulanistanbul20150315-2


‘Ulan İstanbul’ Şebnem Bozoklu
‘Ulan İstanbul’ dizisiyle oyunculuğunu bir üst noktaya taşıyan Şebnem Bozoklu, ayrıca dizide yaptığı düetle de gerek sosyal medyada gerekse magazin sitelerinde bol bol konuşuldu. İlk olarak dizideki Karlos karakteriyle söylediği ‘Yanarım’ şarkısıyla haber olan Şebnem Bozoklu, böylece haberimize de konuk oldu.


poyraz20150315-2

 

‘Poyraz Karayel’ İlker Kaleli
Beyaz camın yeni dizilerinden ‘Poyraz Karayel’ de uzun sürelerini şarkılarla dolduran yapımlar arasında. Dizideki şarkı performansı için yakışıklı oyuncu İlker Kaleli’de karar kılan senaristler, başarılı oyuncuya Duman’ın beğenilen şarkısı ‘Elleri Ellerime’yi söyletti. Video paylaşım sitesi Youtube’da ve Kanal D’nin resmi kanalında yayınlanan şarkı, bir günde 5 bin kişi tarafından izlendi.


guzelkoylu20150317-2


‘Güzel Köylü’ Erkan Sever, Tolga Avanoğlu
Ekranların sıcak ve keyifli yapımlarından ‘Güzel Köylü’, konusuyla olduğu kadar başarılı oyunculuklarıyla da göz dolduruyor. Başarılı yapımı haberimize konuk eden şarkıysa yine bir düet. Dizi karakterleri Bünyamin (Tolga Avanoğlu) ve Niyazi’nin (Erkan Sever) aynı kadını sevmeleri üzerine yaşanan bu düette ikili Nejat Alp’in beğenilen şarkısı ‘Sen miydin Sevgilimi Çalan’ı yorumluyor. Bir rüya esnasında gerçekleşen bu düet dikkat çeken şarkı performansları arasında yer aldı.


kınac20150315-2


‘Kuzey Güney’ Kıvanç Tatlıtuğ
Her ne kadar üzerinden çok sular akmış olsa da Kıvanç Tatlıtuğ’un ‘Kuzey Güney’ dizisinde gösterdiği performans bir türlü akıllardan çıkmıyor. Haberimizdeki isimlerin pek çoğu gibi konservatuvar okumadığı ve şan eğitimi almadığı için performansı daha bir önem kazanan Kıvanç Tatlıtuğ, ‘Kuzey Güney’ dizisinde ‘Söyle’ ve ‘Kum Gibi’ hafızalara yer eden Ahmet Kaya şarkılarını seslendirmişti.


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik