Menu

Paşabahçe Mağazaları'ndan yeni koleksiyon

Paşabahçe Mağazaları'ndan yeni koleksiyon

Paşabahçe Mağazaları, Anadolu’nun kültüründen gelen zenginlikleri modern bir çizgide yorumlayarak camın yarınını tasarladığı yeni koleksiyonu ‘Omnia’yı cam tutkunlarının beğenisine sundu.

Paşabahçe’nin 80. yılını kutladığı 2015 yılında Paşabahçe Mağazaları, geçmişten bugüne, camın yeni ve farklı bir yaklaşımla yorumlandığı Omnia isimli yeni bir koleksiyon hazırladı. Koleksiyon, bu etkinliğe özel Omnia tasarımlarının da görülebileceği bir sergi ile 2 - 11 Aralık tarihleri arasında, ATÖLYE İstanbul Bomontiada’da ziyaretçileriyle buluştu.

Latince “her şey” anlamına gelen Omnia adı ile koleksiyonun geleneksel cam üretim tekniklerini tasarım perspektifiyle yeniden yorumlayarak geleceğe taşıma hedefi, kısaca camla ilgili “her şeyi” kapsaması özetleniyor.

Omnia Koleksiyonu’nda 18 Tasarımcı ve 3 Denizli Cam Ustasının 264 özgün tasarımı yer alıyor. Koleksiyon, Çeşm-i Bülbül, Beykoz, kristal kesme, serbest şekil gibi geleneksel üretim yöntemleri ile nazarlık, çay bardağı ve tabağı gibi simgeleşmiş formların yeniden düşünülerek yeni ve şaşırtıcı bir biçimde ele alındığı tasarımlardan oluşuyor.

pasabahce-20151223-2

Omnia, geleneği, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın sözünden ilhamla “Değişerek devam etmek, devam ederek değişmek” ilkesiyle ele alıyor ve yarını tasarlıyor.

Omnia Koleksiyonu seçkisinin ilk bölümü 2 Aralık’ta Paşabahçe Mağazaları’nda satışa sunuldu. Koleksiyona www.pasabahcemagazalari.com üzerinden Türkiye’nin her yerinden ulaşılabilir.

Omnia Tasarımcıları: Adrien Rovero, Ali Bakova, Autoban, Ayşe Birsel + Bibi Seck, Burcu Büyükünal, Camekan, Ece Yalım Design Studio, Ela Cindoruk, Erdem Akan, Koray Özgen, Nazan Pak, Özge Türkmen, Rony Plesl, Sevgi Kes, Sinem Hallı Göçmen, Tamer Nakışçı, Tomas Kral, Umut Demirel ve Denizli Cam Ustaları

Paşabahçe Mağazaları A.Ş. Hakkında
Cam sektörünün global oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu şirketlerinden Paşabahçe Mağazaları A.Ş. özgün, modern, yenilikçi ve müşteri odaklı yapısıyla sofra ve mutfak eşyaları zincir mağazacılığı alanında Türkiye’de lider konumdadır. ‘Yaşam’ ve ‘Butik’ konseptleriyle cam, seramik, porselen, ahşap, çelik sofra ve mutfak eşyalarının yanı sıra dekoratif koleksiyon ürünlerini de müşterilerinin beğenisine sunan Paşabahçe Mağazaları, bugün Türkiye’de 12 ilde 50 lokasyonda ve İtalya’nın Milano kentinde olmak üzere toplam 51 mağaza ile hizmet vermektedir. www.pasabahcemagazalari.com


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik