Menu

Pandemide kış eğlencelerine hazır mıyız?

Pandemide kış eğlencelerine hazır mıyız?

100 yılda bir görülebilecek bir pandemiye denk geldik ve ne yazık ki 2021 ortasına kadar pandeminin dünya gündeminden silinmesi ihtimali görünmüyor. Bu da, resmi olarak karantina yasakları açıklanmasa bile, bireyler olarak bilinçli davranarak mümkün oldukça evimize odaklı bir hayat süreceğimiz anlamına geliyor. Peki, evde geçireceğimiz bir kış mevsiminde, eğlenmek, zaman geçirmek için hangi seçeneklere sahibiz?

1. Kaçırdığımız filmler listesi

Pandemi nedeniyle 2020’de çok fazla sinema filmi çekilemedi ancak yine de hem bu yıl çekilen filmleri hem de geçmişte kaçırdığımız, izlemek için zaman bulamadığımız filmleri izlemek için artık bol bol vaktimiz olacak. Evde sık sık sinema partileri düzenleyip aile bireylerimizle, sinema dağarcığımızı büyütmek için bu pandemiyi bir fırsata çevirebiliriz. Kendimize genişçe bir liste hazırlamak bu işe başlamak için ilk adımımız olacak.

2. En heyecanlı masa oyunları

Bugün artık pek çok oyun, dijital olarak mobil cihazlara veya bilgisayar ya da oyun konsollarına kaydı ancak masa oyunları hala herkesi çok heyecanlandırıyor. Aile bireylerimizle güzel saatler geçirmek için popüler masa oyunlarını tercih edebilirsiniz. Son zamanların en sevilen zeka oyunu Mangala, tadını hiçbir zaman kaybetmeyen bir klasik olan Monopoly veya diğer masa oyunları… Seveceğiniz bir oyun mutlaka olacaktır. Ayrıca, evin küçük bireyleri için cazip oyuncak seçeneklerini de mutlaka incelemenizi tavsiye ediyoruz.

3. Zaman geçse de unutulmayan diziler

Sinema filmlerini listeleyip izlemeye başladınız ama size iyi bir haberimiz var, geçmişte kaçırdığınız, izleyemediğiniz çok sayıda güzel dizi yayınlandı ve siz onlara zaman ayıramadan önce yayından kalktılar. Ama onları hala ulaşabilir ve izleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, eski dizileri biraz detaylıca inceleyip bir liste çıkarmak.

4. Lezzetli yemek kursları

Yemek, hayatın çok önemli bir konforu. Lezzetli yemekler yapabilmek, gündelik yemek tariflerine küçük ama lezzetli eklentiler hazırlayabilmek, yaşam konforunuzu çok yükseltecektir. Pandemi nedeniyle hazır evde daha fazla zaman geçirecekken, neden YouTube veya diğer online kaynaklardan, yemek programlarına odaklanıp mutfak becerilerinizi daha da geliştirmiyorsunuz ki?

5. Sosyal medya yayınlarınıza başlayın

Uzmanı olduğunuz bir konu var ve onun hakkında deneyimlerinizi mi paylaşmak istiyorsunuz? Ya da sadece sohbet etmek, konuşmak, anlatmak ve insanların sizi dinlediğini bilmek mi istiyorsunuz? Hazır eve kapanmışken neden kendi sosyal medya kanalınızı açıp canlı veya kayıt video yayınlarına başlamıyorsunuz? Tek yapmanız gereken bir Instagram veya YouTube hesabı açıp canlı yayına başlamak. Zamanla bir fenomene dönüşüp bu hobinizden milyonlar kazanmanız bile mümkün olabilir. Ama şimdilik meseleye para kazanmak için değil de, pandemi nedeniyle evde geçen zamanınızda yeni dostlar edinme amacıyla bakmanızı tavsiye ederiz.

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik