Menu

Evi eğlence merkezine çevirmek için 5 ipucu

Evi eğlence merkezine çevirmek için 5 ipucu

Sinemalar, tiyatrolar, konser salonları kapalı olabilir, akşamları dışarı çıkıp deniz kenarında bir restoranda müzik dinleyip yemek yeme keyfine de bir süre daha hasret kalabiliriz ama üzülmeyin, evimizi hala mini bir eğlence merkezine çevirip kendimize moral aşılamamız mümkün. İşte bu konuda işe yarayacak 5 küçük ipucu.

1. Moral depolamak için ışıklandırmanızı revize edin

Eğer eviniz, odalarınız soğuk beyaz ışıkla aydınlanıyorsa şu hayatta hiçbir şey sizi kolay kolay mutlu edemez. Soğuk beyaz floresan ampullerinin birçok Avrupa ülkesinde kullanımı üretimi insan psikolojisi üzerindeki olumsuz etkisi nedeniyle, yıllar önce yasaklandı. Evinize tavandan yansıyacak şekilde yumuşatılmış, sıcak sarı-güneş ışığı renginde yeni bir aydınlatma tasarımı yapmanızı ayrıca gün içinde de güneşten olabildiğince çok faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece kendinizi daha motive, eğlenmeye, enerji toplamaya daha istekli bulacaksınız.

2. Oyun ve eğlence köşesini ihmal etmeyin

Evinizde, salonunuzda ailenizle birlikte eğleneceğiniz bir oyun alanı kurmanız, evlerde zaman geçirmek zorunda olduğumuz bu dönemde çok önemli. Belki salona bir PS5 konsol yerleştirebilirsiniz. Böylece video oyunları dünyasının zengin seçeneklerinden kolayca faydalanabilirsiniz. Hatta Bluetooth hoparlörler bile salonunuzda istediğiniz anda güzel müzikler açarak atmosferi değiştirmeye yardımcı olacaktır.

3. Dijital dünya telefonsuz olmaz

Eğlencenin merkez üssü artık dijital dünya ve dijital dünya da telefonsuz olmuyor. Eğer telefonunuz eski kaldıysa daha güçlü ve güncel modelleri inceleme vaktiniz gelmiş demektir. Apple’ın güçlü tasarımı iPhone 12 modellerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

4. Projeksiyon cihazı

Eğer boş ve büyük bir duvarınız varsa veya bir duvarınızın önüne genişçe bir projeksiyon perdesi yerleştirme imkanına sahipseniz, sinema, film, dizi seyrederken projeksiyon cihazı kullanma seçeneğini de göz ardı etmemelisiniz. Evi sinema salonuna çeviren bu cihazların tüm aileye moral desteği sağlayacağı bir gerçek. Her akşam en sevdiğiniz dizi başlamadan önce mısırlarınızı patlatmayı da unutmayın.

 

Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik