Logo
Bu sayfayı yazdır

Benimle evlenir misin?

Benimle evlenir misin?

Aşık olduğunuz kişiye onunla evlenmek istediğinizi söylemek hep bir sıkıntı, heyecan, tedirginlik ve ne yapacağını bilememe hisleriyle doludur. Zira hayatta en çok sevdiğiniz insanla bir ömür birlikte yaşayacağınız o mutlu yuvanın kapısının sihirli sözcükleridir evlilik teklifi... İşte birbirinden romantik teklifler.
Serkan BAL

 

DERİN & Beliz Sarıyer Aslı& Metin Şen Merve & Moris Kohen
Derin & Beliz Sarıyer
“Derin, bir akşam bana sürpriz bir akşam yemeği organize etmişti. Evlilik teklifi ise çok farklı oldu. Bana ‘Çocuklarımızın annesi olur musun?’ dedi. Sonrasında ise evlenmeye karar verdik.”
Aslı & Metin Şen
“Metin’in ailesi, 15 yıllık aile dostumuzdu. Metin de benim arkadaşımdı. Devamlı ailecek görüşüyorduk. Bir yıl içerisinde nişanımız ve evliliğimiz gerçekleşti. Metin’in evlilik teklifi romantizm yüklüydü. Sepetçiler Kasrı’nda, o sıralarda ismi Hammam olan restorandaydık. Restoranı tamamen kapatmıştı, bizden başka hiç kimse yoktu. Kemancılar keman çalıyordu ve biz baş başa yemek yiyorduk. İşte bu sırada Metin bana evlilik teklif etti.”
Merve & Moris Kohen
“Tatil için Göcek’e gitmiştik. 15-20 kişilik bir arkadaş grubumuz da vardı. Hep beraber teknedeydik. Bir ara Moris beni zodyaka bindirdi ve açıldık. Daha sonra denizin ortası diyebileceğim bir yerde motoru durdurup, cebinden bir yüzük çıkardı ve bana evlenme teklifi yaptı. Önce şaşırdım ve anlayamadım. Sonrasında kabul ettim. Zaten bu teklifi yapacağını bütün arkadaşlar biliyormuş. Bir tek ben bilmiyordum. Teklifine ‘evet’ deyince hep birlikte kutlama yapmıştık. Güzeldi.”
Sanem & Ralf Tezman Şebnem Bozoklu & Emre İzer Ayşegül & Muharrem Toplusoy
Sanem & Ralf Tezman
Geçtiğimiz yıl eylül ayında, Ralf Tezman sevgilisi Sanem Kardıçalı’yı tekneyle Emirgan iskelesinden alıp, romantik bir gezintiye çıkardı. Dönüşte Ajia Otel’e uğradılar. Kral dairesinde Kardıçalı’yı tatlı bir sürpriz bekliyordu. Tezman, orkide ve balonlarla dolu odada şampanya eşliğinde evlenme teklifi etti.
Şebnem Bozoklu & Emre İzer
“Çok romantikti, çok güzeldi! ‘Baba Beni Okula Gönder’ kampanyasında bir proje olmuştu; birçok dalda sanatçı yağlı boya resim yapıp onları satışa sunduk. Herkesin tablosu müzayedede satıldı ve gelir çocukların eğitimine gitti. Aradan epey zaman geçti, evimizin bahçesinde mütevazı bir akşam yemeği yerken, ‘Benimle evlenir misin?’ dedi. Hiç beklemediğim bir andı. Hiç konuşmamış ve düşünmemiştik. Sonra elimden tutup beni yukarı salona çıkardı. Filmlerde olur ya; duvarda bir şey vardır ve üzerinde bir çarşaf... Çarşafı bir çekti, benim yaptığım tablo karşımda! Müzayedede o satın almış ve teslim edilmesini beklemiş evlenme teklifi için. İnanamadım! Benim için gizli gizli uğraşmış, en çok buna mutlu oldum.”
Ayşegül & Muharrem Toplusoy
“Muharrem, ağabeyimin yakın arkadaşıydı. Ağabeyimle görüşmek için bizim eve gelip gittiği zamanlarda tanımıştık. Tanıştıktan üç ay sonra bir akşam bize yemeğe geldi ve ikimiz balkonda yalnız kaldığımız bir anda bana evlenme teklif etti. Bu teklifi 1992 yılının nisan ayında yapmıştı. Bir sene sonra 23 Mayıs’ta evlendik.”
Celal & Şebnem Çapa Hülya & Cem Kalyoncu Burak & Nil Bentürk
Celal & Şebnem Çapa
“Bizim Şebnem’le öyle romantik bir hikayemiz yok açıkçası. Bir gün ailemle onlara gitmiştik, bana kahvemi ikram ettikten sonra onunla evlenmek istediğimi söyledim. Daha doğrusu orada kızı istemiş olduk.”
Hülya & Cem Kalyoncu
“Evlenmeden önce uzun bir beraberliğimiz vardı. Ancak evlilik hikayemizde ilginç olan şey şu: Cem beş-altı yıl boyunca sürekli bana evlilik teklif ediyordu. Ama ben bir türlü yanaşmıyordum. Daha sonra evlenmeye karar verince, Cem’in doğum gününü bekledim. Kutlamaya aileleri de çağırmıştım. Ona hediye olarak nişan yüzüklerimizi verdim. Bu şekilde aramızda bir teklif olmadı ama ilginç bir anımız oldu.”
Burak & Nil Bentürk
“İtalya’ya tek başıma bir arkadaşımın yanına gidiyordum. Uçağa binmiştim. Yerime oturdum, yaklaşık 10 dakika sonra Burak da uçağa bindi. Onu görünce çok şaşırdım. Daha sonra uçak havalandı. Bir saat kadar sonra, cebinden bir yüzük kutusu çıkardı ve önümde diz çöküp evlenme teklif etti. Çok şaşırmıştım. Bu sırada uçaktaki herkes bize bakıyordu. Teklifine ‘evet’ deyince, uçaktakiler hep birlikte bizi alkışladı.”
Müge & Ercan Canmutlu Rıfat & İpek Dedeman Haluk & Deniz Berdan
Müge & Ercan Canmutlu
“Beraberliğimizin başlamasından yaklaşık 10 ay sonraydı. Bir gün baş başa Ulus 29’da yemekteydik. Yemek sonrası elimi tuttu, parmağıma tek taşlı bir yüzük taktı ve ‘Benimle evlenip çocuklarımın annesi olur musun?’ dedi. Çok romantikti doğrusu.”.
Rıfat & İpek Dedeman
“Bizim Rıfat ile olan arkadaşlığımız ilkokul yıllarında başladı. Aynı sınıftaydık. Aynı zamanda ailelerimiz de birbirleriyle tanışıp görüşüyorlardı. Arkadaşlığımız uzun yıllar boyunca devam etti. 2003 yılında sevgili olduk. Bodrum’a ailelerimizle birlikte tatile gitmiştik. Tatil sırasında da hep birlikteydik. Bir gün arkadaşlarımızla birlikte Bodrum Güverte Restaurant’da yemek yerken, Rıfat bana evlenme teklifinde bulundu. Teklifin ardından bir yüzük hediye etti. Ben de teklifini kabul ettim.”
Haluk & Deniz Berdan
“Haluk’tan birkaç defa evlilik teklifi almama rağmen teklifini yanıtsız bırakmıştım. Son olarak evde Paula Abdul’un ‘Will you marry me’ şarkısını çalarak teklif ettiğinde çok duygulandım ve kabul ettim.”

Ortam

Hafta Sonu Dergisi © www.haftasonu.com.tr Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.