Menu

Tartışmalar artık yüz yüze yapılıyor!

Tartışmalar artık yüz yüze yapılıyor!

Ünlülerin tartışmaları kimi zaman sanal sohbet odalarına, gazetelere ve televizyonlara taşınabiliyor. Hal böyle olunca da tartışma konusu dallanıp budaklanıyor, hatta o konudaki tarafların artması bile söz konusu olabiliyor. Ancak artık ünlüler tartışma konusuna başkalarının dahil olmasından sıkıntı duymuş olmalı ki, ya telefon açıp bizzat cevap veriyorlar ya da konunun muhatabı olan kişinin adını rahatlıkla söyleyiveriyorlar. İşte son dönemlerin yüz yüze yaşanan unutulmayan polemikleri.


Ajda Pekkan & Saba Tümer
Yaptığı sohbetler ve akıllara kazınmış kahkahasıyla Saba Tümer, CNN Türk’te yayınlanan programıyla keyifle izlenmeye devam ediyor. Kısa zaman önce programına ünlü şarkıların yazarı Fikret Şenes’i konuk eden Tümer, Şenes’e sürpriz canlı telefon bağlantıları kurarken bu kişilerden birisi de Ajda Pekkan oldu. Tüm neşesiyle konuğuna “Merhaba” diyen Tümer, Süperstar’dan beklemediği bir tepki alınca ne yapacağını şaşırdı! İşte o diyaloglar. Ajda Pekkan: Beni niye aramadınız? Ayın üçüydü, bak telefonuna... Üç tane ‘miss call’un var...

Saba Tümer: Aaaah o siz miydiniz?
Ajda Pekkan: Beraber program yapalım diyecektim. Şenes Hanım’a sürpriz yapmak için ortak bir şeyler planlamak istedim. 10 defa aradım, bir dönen olmadı.
Saba Tümer: Bilmediğim numaraya geri dönmüyorum ben.
Ajda Pekkan: Biz de dönmüyoruz ama asistanımıza aratıyoruz...
Saba Tümer: Bilmiyordum ya numarayı...
Ajda Pekkan: Ben seni çok sevdiğim için söylüyorum, yoksa bana ne!
Saba Tümer: Telefonumda Ajda Pekkan yazsa açmaz mıyım! Bilmediğim o kadar çok numara arıyor ki bazen ‘no’ya da basıyorum...
Ajda Pekkan: Ben sana nasıl ulaşacağım peki? Kimi aramam gerekiyor, Beyoğlu Belediyesi’ni mi?
Saba Tümer: Ben sizi kayıt edeyim o zaman... Çok çok özür dilerim!
Ajda Pekkan: Rica ederim!


Cem Yılmaz & Altın Bamya Ödülleri Jürisi
Cinsiyet ayrımcılığı yapan, kadınlarla ilgili yanlış algılar yaratan filmleri eleştirmek amacıyla dağıtılan Altın Bamya Ödülleri’nin üçüncüsü, geçen yıl içinde sahiplerini buldu. Cem Yılmaz, ‘Yahşi Batı’ adlı filmiyle bu ödüle layık görüldü. Tıpkı Hollywood’da olduğu gibi eleştirel bir yönü olan ödüllere ünlü komedyen Cem Yılmaz kızmış olacak ki, 4. Yeşilçam Ödülleri’nin dağıtıldığı gecede ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü alırken, konuyla ilgili açıklama yapma gereği duydu. Yılmaz, doğrudan ödülleri veren jüriyi hedef alarak şu açıklamayı yaptı: “Duyduğumda çok şaşırdım. Hani ödül verilip verilmemesi önemli değil ama benim filmim asla homofobik değil! Nereden çıkardılar bunu anlamadım. Zaten homofobik bir adam da değilim. Bu yüzden filmimin bu kategoride ödül alması şaşırtıcı. Cinsiyet ayrımcılığına karşı bir grubun, yarışmanın adını ‘Bamya’ koyması komedi!”


Tuğba Özerk & Mustafa Sandal
Tuğba Özerk, yeni albüm öncesi başlattığı polemikte doğrudan Mustafa Sandal’ı hedef alarak Twitter’a yazdığı “Bir gün dinleyicilerine ‘koyun’ demişti. Erhan Bayrak’la beraber şoke olmuştuk. İnsanlara niye konser veriyor, parası var!” diye yazmış, ancak bunun hemen ardından Erhan Bayrak ve Mustafa Sandal’dan jet hızıyla açıklama gelmişti. Aranjör Erhan Bayrak, “Mustafa gibi halka 20 yıldır hizmet etmiş biri için bunları söylemek saçmalıktır” derken, Sandal da doğrudan şu cevabı verdi: “20 yıldır alın terimi hayranlarım için akıtıyorum. Hayranlarım, ailem gibidir. Son 12 yıldır doğum günümü, ailemden önce hayranlarımla kutlarım. Onlarla et ve tırnak gibiyim. Bu sözlere hayranlarımla birlikte gülüp geçtik.”


Nilgün Belgün & Kayahan
Doğrudan yüzüne karşı başlatılan polemiklerden birisi de, Nilgün Belgün ve usta müzisyen Kayahan arasında yaşandı. Kayahan’ın konuk olduğu Beyaz Show’u televizyondan izleyen Nilgün Belgün, programda kendisini rahatsız eden konuyu tüm dobralığıyla Twitter’a şu sözlerle taşıdı: “Kayahan kendi reklamı için sürekli Beyaz’ı bir tarafa itip lafı almaya çalıştı. Eee tabii ki haklı adam, ekrana çıkmayalı uzun süre oldu!” Programda sürekli espriler yaparak adeta Beyaz’ı gölgede bırakan Kayahan, bu konuyla ilgili şimdilik sessizliğini koruyor. Belki o da haberimize konu olan isimler gibi yüz yüze bir açıklama yapma tercihinde bulunur.


Seda Sayan & Bülent Ersoy
İbrahim Tatlıses’in vurulmasından sonra yattığı hastaneye ziyarete giden ünlü isimlerin çokluğu, gazetecilerin hastane önüne adeta üs kurmasına neden olmuştu. İşte Seda Sayan ve Bülent Ersoy’u yüz yüze polemiğe sokan da, İbrahim Tatlıses konusu oldu. Sayan programında, İbrahim Tatlıses’i yoğun bakımda ziyaret etmeyen Bülent Ersoy’un “Şimdi oraya gidip ne yapacağım? İlla görüntü mü vermem gerekiyor? Ben kameralar karşısına geçip timsah gözyaşı dökemem!” sözlerini söyleyip söylemediğini sert bir üslupla sorunca, canlı yayına bağlanan Ersoy; “Benim böyle bir şey söyleyeceğime nasıl inanırsın? Sen beni yakinen tanıyorsun” dedi. Sayan’ın “Ben de bunu yakıştırmadığımı söyledim zaten” lafıysa sakinleşen ortamı adeta yeniden gerdi. Ersoy bu sözlerin üzerine “Tabii ki yakıştıramazsın!” diye sert çıkınca Sayan da “Yakıştıramazsın değil, yakıştırmazsın! Yakıştırabilirim de ayrıca! Yakıştıramazsın başka bir şey, bana yakıştırmazsın başka bir şey. Yakıştıramazsının altında tehdit var!” diyerek Ersoy’a cevap verdi. Gergin geçen sohbet Bülent Ersoy’un “İbrahim odaya çıktığında ve kendine geldiğinde onu en başta ben ziyaret edeceğim” açıklamasıyla tatlıya bağlandı.

Erdinç YAPAN


Ortam

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sevimli Tehlikeli oyuncularının Hafta Sonu çekimi

0:00 Play

Demet Akalın röportajı kamera arkası

0:00 Play

Hepsi

Röportaj

Moda & Güzellik